Chcete-li se dozvědět něco více o naší družince, prohlédněte si tyto webové stránky

Červen 2014

Den dětí u indiánů

17. června 2014 v 13:53 | Monkett

V sobotu 7. června vyjela školní družina na výlet do indiánské vesničky Rosehill, která se nachází v krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku.

Celodenní výlet připravily paní vychovatelky ŠD pro děti na oslavu Dne dětí.

Děti navštívily osadu prérijních indiánů. Viděly stylově vybavené týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů. Vesničkou je provázeli dobově oblečení průvodci. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o životě původních obyvatel Severní Ameriky. Zastřílely si z luku, vyrobily si náramky z kůže, naučily se indiánské písně a tance a ověřily si získané vědomosti v kvízu. Výlet se vydařil i díky krásnému počasí.Úspěchy ve výtvarné soutěži

17. června 2014 v 13:49 | Monkett

Mladí výtvarníci, kteří navštěvují výtvarné kroužky naší školní družiny, byli opět úspěšní v oblíbené soutěži Naše město, kterou pořádá DDM v Ústí nad Labem. Daniela Akrmanová získala první místo a Vašík Kňourek druhé místo v kategorii jednotlivců. Nikolka Dědinová, Honzík Čížek, Anička Kastnerová, Viktorka Bláhová, Honzík Kalhous, Rozárka Straková, Barča Šerfová, Avička Mirgová, Honzík Divíšek a Lucia Řezníčková se umístili na prvním místě v kategorii kolektivů. Na druhém místě v této kategorii byli Matěj Klein, Vítek Truhlář, Vítek Helebrant, Jonáš Surý, Ferda Pokorný, Magda Moravcová, Ema Husníková, Klára Kračmarová Majda Tomanová a Kája Filasová. Zvláštní cenou Zdravého města Ústí n/L získali Eliška Klusalová, Adéla Polanská, Adam Benedikt, Ester Jelačičová, Pavlína Stiborová, Laura Leová a Eliška Křížová. Všem k úspěchu gratulujeme.