Chcete-li se dozvědět něco více o naší družince, prohlédněte si tyto webové stránky

Červen 2012

Dětský den u Indiánů

22. června 2012 v 19:40 | Monkett

V sobotu 2. června vyjela školní družina na výlet do indiánské vesničky Rosehill, která se nachází v malebné krajině CHKO Labské pískovce v obci Růžová na Děčínsku.

Celodenní výlet připravily vychovatelky ŠD pro děti na oslavu Dne dětí. Výletu se zúčastnilo 60 dětí a čtyři vychovatelky.

Děti navštívily osadu prérijních indiánů. Uviděly stylově vybavené týpí, repliky původních indiánských oděvů, hraček, zbraní, hudebních nástrojů. Vesničkou je provázeli dobově oblečení průvodci. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o životě původních obyvatel Severní Ameriky. Zastřílely si z luku, vyrobily si lapače snů, naučily se indiánské písně a tance, ověřily si získané vědomosti v kvízu. Přes chladné počasí se výlet vydařil.


Naše město II

22. června 2012 v 19:38 | Monkett

V úterý 4. 6. 2012 proběhlo vyhlášení 19. ročníku výtvarné soutěže Naše město pořádané Domem dětí a mládeže v Ústí nad Labem. Pozvané děti se v doprovodu vychovatelky M. Kettnerové zúčastnily slavnostního předávání cen. V kategorii jednotlivců I. stupeň ZŠ udělila porota hned dvě první místa, která získala Ester Jelačičová z výtvarného kroužku M. Přibylové za obrázek s názvem Plavba pod Mariánskou skálou a Karolína Slavíková z výtvarného kroužku L. Machajové za obrázek s názvem Život kolem řeky Labe. V kategorii kolektivů I. stupeň ZŠ vyhrálo první místo společné dílo dětí z výtvarného kroužku M. Kettnerové s názvem Lanovkou na výlet. Tento společný obraz vytvořili Miroslav Dobosz, Nikola Malinová, Jitka Ta, Sandra Fialová, Daniela Nigrínová, Markéta Baranová a Vanessa Štěpánková. Po vyhlášení si všichni prohlédli vystavené práce a pochutnali si na připraveném pohoštění.